Имал само 11 години кога ја запознал својата кралица: Фотографијата од фудбалерот и неговата сопруга како деца го воодушеви светот

369

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Аргентинецот Лионел Меси, е познат како фамилијарен човек.

Откако знаеме за Меси, тој се поврзува со само една девојка – сегашната сопруга Антонела Рокузо, со која има три сина: Тијаго, Матео и Чиро.

Познато е дека Меси и неговата сопруга се знаат уште од детството. Тие пораснале заедно во Росарио, а еден познат аргентински весник објавил фотографија на која 11-годишниот Лионел и 10-годишната Антонела уживаат на плажа во дамнешната 1998 година.

Лео со другарите бил на фудбалски турнир, имале слободен ден и заминале на плажа. Роднина на еден од неговите соиграчи бил таму со своето семејство, а едно од девојчињата во неговото друштво била неговата сегашна сопруга.

Две години подоцна Меси се преселил во Барселона, а по седум години се преселила и неговата Антонела.

View this post on Instagram

ultimo domingo del año 2018❤️

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antoroccuzzo88) on

View this post on Instagram

Feliz Dia del Padre❤️ Te Amamos !!! @leomessi

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antoroccuzzo88) on

View this post on Instagram

Asi siempre.❤️ T E A M O @leomessi

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antoroccuzzo88) on