Деколтето на 22 години помладата девојка на Дикаприо го одзема здивот (ФОТО)

244

Манекенката Камила Мороне се појави на црвениот килим на ексклузивниот настан LACMA Art + Film Gala во Лос Анџелес во фустан во боја на слонова коска, со длабоко деколте и дискретен накит, и сосема ги маѓепса присутните.

Иако на манифестацијата присуствуваа звучните имиња како Селма Хаек, Сиена Милер, Наоми Кембел и други, девојката на популарниот актер Леонардо Дикаприо со својата едноставност и сексапил ги засени сите други гости. Интересно е што на социјалните мрежи доминираат коментарите дека Камила убедливо ги има „најубавите природни гради на светот“.

Фото: Getty Images