Дневен хороскоп за петок (15.10.2021)

112

ОВЕН

Работа: Ве очекува поволен ден во текот на кој ќе можете да постигнете се што сакате на полето на работата.
Љубов: Не сте сигурни како да ги прифатите промените што ги забележувате кај саканата личност. Имате впечаток дека се оддалечувате.

Здравје: Проблеми со срцето.


БИК

Работа: Задоволни сте од се што сте постигнале во однос на работата. Ве очекува период во кој вашата ситуација ќе биде генерално стабилна.

Љубов: Потребно ви е повеќе разбирање од саканата личност.

Здравје: Проблеми со стомакот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ги решавате проблемите што ги имавте со помош на вашите соработници. Вашата деловна ситуација полека се менува на подобро.

Љубов: Дозволете симпатија да ве запознае подобро и да развие подлабока врска. Можна е врска наскоро.

Здравје: Воспалено грло


РАК

Работа: Можете да очекувате позитивни случувања на полето на работата. Конечно остварувате некои важни контакти на ова поле.

Љубов: Можно е да сте почнале да се дистанцирате од партнерот кој го покажува своето друго лице.

Здравје: Нагласен зголемен апетит.


ЛАВ

Работа: Ако работите доволно напорно, ќе можете да ги завршите задачите што ги сметате за важни.

Љубов: Потребни ви се нежност и романтика во врска со сакана личност за да може вашата врска да остане добра.

Здравје: Вртоглавица


ДЕВИЦА

Работа: Наскоро ќе ви се даде можност за нова деловна соработка, до која ќе стигнете преку препорака.

Љубов: Ќе ви биде дадена можност да ја обновите комуникацијата со личност од минатото на која не сте рамнодушни.

Здравје: Несоница


ВАГА

Работа: Генерално е добар ден за вас кога станува збор за работата и лесно можете да постигнете се што сакате.

Љубов: Одлично се сложувате и немате проблеми во комуникацијата со личноста за која се грижите.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини и минерали.


ШКОРПИЈА

Работа: Ќе се обидете подобро да се организирате бидејќи ситуацијата на работа не е одлична за вас во моментов.

Љубов: Избегнувајте кавги со партнерот. Можно е и двајцата да сте склони кон претерување во афектот.

Здравје: Вие сте доста чувствителни на полето на здравјето.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Лесно добивате нови можности за работа. Подготвени сте да преземете помалку деловни ризици денес.

Љубов:  Добро се сложувате и искрено се сакате, па односите со партнерот се добри. Може да очекувате поволен период.

Здравје: Се чувствувате добро


ЈАРЕЦ

Работа: Ќе имате можност да се свртите кон нови соработки и можности за да го проширите вашиот бизнис на некој начин.

Љубов: Се соочувате со нови компликации со саканата личност, кои нема лесно да ги надминете.

Здравје: Водете грижа за исхраната


ВОДОЛИЈА

Работа: Можеби сте малку разочарани од деловната ситуација во која се наоѓате. Имате недостаток.

Љубов: Конечно ќе најдете компромис со личноста за која се грижите. Вашата врска се уште може да се спаси.

Здравје: Направете лекарски преглед


РИБИ

Работа: Расположени сте за нови деловни настани и подготвени сте да остварите нови контакти кои ќе ви бидат важни.

Љубов: Добар ден е за нови познанства доколку сте слободни. Можете да очекувате убав ден.

Здравје: Склони сте кон вирусни инфекции.