Детали за пожарот кој избувна во зграда зад Универзална сала

637

Пожар избувна утринава во стан позади Универзална сала, на улицата „Христо Смирненски“.

Според МВР, станот кој се запали се наоѓа на поткровје на зградата, а пожарот избил во кујната, дознава Фокус.

Противпожарните екипи интервенираа навреме и спречија пожарот да се прошири во другите станови.

Од Противпожарната единица Скопје велат дека причина за пожарот е најверојатно електричната инсталација.

Од таму додаваат дека станарите биле евакуирани и дека нема повредени.