Почетна тагови пожар

таг: пожар

(Видео) Голем пожар во Мостар, состојбата е критична

Огромен пожар избувна синоќа во јужните предградија на Мостар, пренесуваат босанските медиуми. Според нив, пожарот зафатил површина од неколку километри, а биле загрозени приватни...

Скопските пожарникари демонстрираа професионалност и пожртвуваност

Скопските пожарникари вчера повторно на терен ја покажаа својата професионалност и пожртвуваност. Вчера во 6:50 часот добија дојава за пожар во просториите на поранешна...

Ексклузивна снимка од пожарот во Скопје, каде изгоре зградата на Инспекторатот...

Мквести, дојде до екслклузивна снимка од големиот пожар кој се случи денес во зградата на државниот инспекторат за животна средина. Погледнете:

Пожарот не стивнува: Изгореа канцелариите на Министерството за животна средина, пожарот...

Канцелариите на Министерството за животна средина, лоцирани во зградата на поранешна Комерцијална банка се целосно изгорени во пожарот кој започна рано изутринава, дознава Алсат. Огнената...

Драма на море: Луксузна мегајахта изгоре и потона во близина на...

Голем пожар ја зафати мегајахтата "Lady MM" во морето во близина на италијанскиот остров Сардинија. Јахтата потонала, а 17 членови на екипажот и патници...

ВИДЕО: Ништо не остана од камионите кои изгореа во скопски Бутел

Четири камиони паркирани на плац во Бител изгореа целосно, доцна синоќа. Пожарникарите го гасеa огромниот пожар со седум возила. Другите шлепери кои биле паркирани...

Калифорнија во пламен: илјадници евакуирани, се урна хеликоптер при гаснењето на...

Се урна хеликоптер, при што загина пилотот за гаснењето на големите пожари коишто го зафатија центалниот дел на Калифорнија,САД, соопштија властите. Хеликоптерот „Бел УХ-1Х“ бил...

(ВИДЕО) Погледнете што се случува во моментов во центарот на Скопје

Во моментов во центарот на Скопје се случува вистинска дpama. Поточно кај булеварот спроти “Македонска пошта” се зaпa лил автомобил. За сега е непознато дали има...

Голем шумски пожар на Света гора, се гасне од вода и...

Голем шумски пожар избувна денес на третиот крак на Света гора во Грција, кај ртот Арапис. Огнената стихија избувна преку патот од Неа Рода,...

Видео: Старец спасен од пожар во Париз на неверојатен начин

Старец кој останал заробен во станот за време на пожар во една зграда во Париз успеал да се спаси благодарение на брзата реакција на...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
25.8 ° C
25.8 °
25.8 °
69 %
1kmh
0 %
Tue
26 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО