Цеца заедно со синот Вељко се позитивни на коронавирус

158

Вдовицата на Аркан, популарната пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна за коронавирус, а позитивен е и нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ.

На 3 јуни, пејачката организираше прослава по повод раѓањето на нејзиниот внук Жељко Ражнатовиќ во вилата во Дедиње, а според епидемиолозите меѓу гостите имало заразено лице..

За порталот Блиц, фолк ѕвездата изјавила дека таа и Вељко се позитивни на повторениот тест… И таа и Вељко се чувствувале добро, немале никакви симптоми и ќе останеле во домашна изолација..