Александра Пријовиќ со солзи во очите – Овие зборови на сопругот Филип емотивно ја „скршија“

138

Aлександра Пријовиќ деновиве гостуваше во една телевизиска емисија каде отворено зборуваше за бракот со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ со кого е заедно веќе две години.

Ро рамки на емисијата на пејачката и приредија изненадување па и пуштија видео снимка од нејзината венчавка по што следувало интервју со Филип.

Тој зборуваше за нивниот брак и максимално ја пофали и и упати низа комплименти на сметка на нејзиното мајчинство, но и однос како сопруга.

Александра е убава жена, добра сопруга, пријателка, мајка… Најсреќна е кога е со нашиот син и јас сум пресреќен поради тоа, кажа Филип.

Тој откри и дека сака проширување на семејството, а по овие зборови Пријовиќ се расплаче во емисијата.