Адријана Лима “уловена” со новото момче, турскиот бизнисмен, на одмор во Миконос

172

Познатата манекенка Адријана Лима повторно “запливала” во љубовните води, а нејзиното ново момче е турскиот бизнисмен Емир Ујар.

Парот бил “фатен” како заедно шета на улиците на Миконос. Адријана носела светлосин свилен фустан, додека Емир бил облечен во бела кошула и бели панталони.

Ујар е успешен бизнисмен, познат во светот на богатите и славите. Тој е потпретседател на мултимилионерска компанија, а во своја сопственост има и неколку компании кои се занимаваат со туризам и нафтена индустрија. Неговото семејство поседува ланец на луксузни хотели.

Се школувал во Германија и Америка, а како што пишуваат странските медиуми, бизнисменот важи и за голем заводник.

View this post on Instagram

#emiruyarparty

A post shared by @ yourprivateislandinvenice on

За потсетување, Лима по разводот од српскиот кошаркар Марко Јариќ беше во врска со турскиот писател Метин Хара, како и со телохранителот Џо Томас.

loading...