Згодната италијанска кошаркарка обожува да се фотографира целосно гола

139

Една од најпознатите кошаркарки на светот, Италијанката Валентина Вињали, кога не игра, обожува да позира целосно гола. Таа честопати објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи.

Неколку пати признала дека повеќе заработува како модел отколку како спортистка, а 28-годишната членка на клубот “U.S.D. Athena Basket Roma” позирала дури и за “Плејбој”.

Со оглед на фактот што располага со тело на макененка и атрибути кои оставаат без здив, не би нè чудело доколку наскоро таа би престанала да се занимава со кошарка и целосно би се посветила на моделингот.

View this post on Instagram

Faccio le fusa e poi ti sbrano 🙋🏻‍♀️

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

all green everything 🐸💚🐢🦜🍀

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

Miss “I don’t give a fuck” 👋🏻 @martidall

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

YOU CAN’T SIT WITH US 🍋🌼

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

LATINO GANG 🍑

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on