Сигурно се сеќавате на неа: Се врати Лариса Рикелме на трибините на Копа Америка

344

Атрактивната Лариса Рикелме пред девет години стана светска ѕвезда. На трибините на Мундијалот во Јужна Африка ги покажа своите бујни гради и стана вистински хит и најпозната навивачка на Парагвај.

Оваа година таа повторно се врати на „голема сцена“ и ги одушеви фудбалските фанови со своето присуство на Копа Америка. Фото-репортерите ја забележаа на натпреварите на парагвајската репрезентација која најпрво ремизираше со Катар, па освои бод против Аргентина.

Еве како изгледаше: