ЗАСЛУЖЕНА РАДОСТ: АТМОСФЕРАТА ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА ПО ПОБЕДАТА НАД ГРЦИЈА (ВИДЕО)

621

Нашите рекометари денеска ја совладаа Грција и имаа причина да прослават. Го освоија првото место во квалификациската група, по шестипат се на голем континентален собир и најавија уште еден ракометен јануари за сите наши навивачи. Радоста во соблекувалната беше заслужена.