Вработен со нож ѝ се заканувал на колешка во Агенцијата за медиуми

0
81

Вработен во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги вчера на работното место со нож ѝ се заканувал на колешка, потврдија од МВР за „Макфакс“.

„Вчера, во 14:48 часот Ш.Т. пријавила дека во канцеларија на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги на улицата Македонија нејзиниот колега Н.З. почнал вербално да ѝ се заканува, а потоа ѝ се заканувал и со нож.

Полициски службеници излегле на местото на настанот. По целосно документирање на случајот, против Н.З. ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштија од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here