Тајната на успешниот брак на Ешли: „Водете љубов почесто“

0
172

Најпознатата плус-сајз манекенка Ешли Греам (31) ја открила својата тајна за успешен брак.

Таа е ѕвездата на насловната страница на американскиот магазин „El“, а во интервјуто зборувала за тоа како и успева бракот со сопругот Џастин Ервин успешно да го одржува.

„Мојот совет е да почесто да водите љубов. Дури и кога не ви е дојдено до тоа. Забележав дека кога почесто не водиме љубов стануваме арогантни, а кога сме интимни, потоа се обожуваме еден со друг“, рекла Ешли.

„Кај нас не така. После секс веднаш сме добро расположени“, додала таа.

Ешли и нејзиниот сопруг се воздржувале од секс пред брак, а на таа тема Ешли рекла: „Имаше хемија и воопшто не бев загрижена како ќе изгледа тоа. Поважно ми беше да изградиме доверба и поврзаност и да сфатам дали тој навистина е личноста со која ќе го поминам остатокот од животот.“

На прашањето дали пред брак била девица, Ешли рекла дека „спиела со половина Њујорк“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here