ВИДЕО – Северина со солзи во очите, скандира и извикува „мама“

419

Северина Којиќ пред извесен временски период го изгуби старателството над синот Александар. После овој немил настан во животот на пејачката, многу познати личности и пружија поддршка, а пејачката изјави дека нема да се предаде и ќе продолжи со својата борба.

Сепак, нејзина најголема поддршка дефинитивно е семејството, односно нејзината мајка која во една прилика изјави дека ќе ги претепа сите кои ќе застанат на патот на нејзината ќерка. Северина сега на својот Инстаграм профил објав видео на кое се гледа како нејзината мајка после еден успешно завршен концерт доаѓа да ја гушне, а целата екипа која работи со неа и скандира додека тие две се гушкаат.