Почетна Скопје Сагата заврши, еве што се случува во овие моменти во Сити мол-...

Сагата заврши, еве што се случува во овие моменти во Сити мол- важна информација и за возачите (ВИДЕО)

606
КУРИР ВО ЖИВО: Сагата заврши, еве што се случува во овие моменти во Сити мол- важна информација и за возачите (ВИДЕО)

Пожар во една сендвичара и дојава за бомба се денешните причини за евакуација на вработените и купувачите во скопскиот трговски центар „Сити мол“.

МВР потврди дека денеска било пријавено во 12 часот дека добиле повик за дојава за поставена бомба во трговскиот центар.

-Екипи на МВР од Единицата за антитероризам се излезени на терен. Во тек е проверка на пријавата, информираат од МВР за КУРИР.

КУРИР од полициски извори на терен дозна дека избило и пожар во една од сендвичарите на вториот кат во трговскиот центар.

КУРИР инаку по евакуацијата на вработените и купувачите се упати кон трговскиот центар каде дел од атмосферата ја пренесе во живо.

Во овие моменти пристап во молот имаат само вработените лица кои влегоа во придружба на полицијата, додека булеварот „Партизанска“ и „Илинденска“ каде се врти за трговскиот центар се уште се затворени за автомобили и автобуси.