(ВИДЕО) Навивачите на Баер на терен го прославија историскиот успех

951

Баер Леверкузен за првпат во клупската историја ја освои Бундеслигата, откако на пет кола пред крајот на сезоната го декласира Вердер Бремен со 5-0.

Навивачите беа нетрпеливи да втрчаат на теренот во завршницата од мечот, откако стана јасно дека Баер ќе ги освои бодовите и ќе се круниса за шампион, но конечно дочекаа и илјадници фанови влегоа на тревникот.