(ВИДЕО) На многумина можеби им побегна: Видовте ли како Барди, Алиоски и Бејтулаи го прославија голот

2958
Фудбалската селекција на Македонија со бод се враќа од Словенија иако многу лесно можевме да го земеме целиот плен.
Единственит гол за „црвено-жолтите“ синоќа го постигна Енис Барди по асистенција на Езџан Алиоски.
Интересна беше прославата на Барди во која учествуваа асистентот Алиоски и Бејтулаи. Споменатото трио за момент заигра оро.