(ВИДЕО) Актерот Милош Биковиќ откри дека има македонско потекло, наскоро доаѓа да го посети Берово!

163

Изминатата година  српската, но и руска кинематографија ја одбележа неговото име и презиме. Важи за миленик на регионалната публика, но и пример за младите актери кои сакаат да направат нешто од себе и да успеат во светот на глумата. Во моментов е актуелен со улогата на Петар Мараш во хит серијата „Јужни ветар“, а неодамна се случи и премиерата на филмското остварување „Хотел Београд“ која што непосредно отварањето на кино салите ќе доживее своја премиера и во Македонија. Милош Биковиќ вчеравечер беше гостин во „Бекстејџседидома“, а во рамки на гостувањето освен што зборуваше за својата кариера, исто така откри и дека има македонско потекло.

Имено, неговиот дедо бил од Берово, а актерот наскоро планира да дојде во Македонија и да го посети овој град.