Вакво нешто никогаш не сте виделе: Журка на израелски милијардер на Миконос од 5 милиони евра! (видео)

424

Израелскиот милијардер и претседател на шпанскиот фудбалски клуб Атлетико Мадрид, 64 годинишниот Идан Офер, направи една од најспектакуларните забави на грчкиот остров Миконос, славејќи ја 10-годишнината од бракот со својата четврта сопруга.

Забавата беше инспирирана од фестивалот „’Burning Man “ што се одржува во Невада.

На списокот на гости имаше дури 700 поканети, претежно познати личности кои слетаа на островот со приватни авиони, хеликоптери или пловеа со јахти до Миконос.

ФОТО:ПРИНТСКРИН/МИКОНОС ЛАЈВ

Организацијата на самата прослава чинеше дури 5 милиони евра, а повеќе од 400 луѓе работеа напорно за малку повеќе од три недели за се’ да се подготви навреме.

ФОТО:ПРОФИМЕДИА

Парот Офер пред 10 години го одбра островот Миконос како своја дестинација за нивната венчавка, па сега сакале со голема забава да ја прослават 10-годишнината од среќниот брак на нивниот омилен остров.

Патем, Идан Офер „тежи“ 4,8 милијарди долари.

Потуваме, еден од случаите кога Идан ја воодушеви јавноста во 2013 година беше кога го даде на аукцијата „Златната топка“ Кристијано Роналдо.

Потоа, тој донираше 600.000 евра на ЦР за добротворни цели што ги собра преку продажба на еден од неговите најскапоцени трофеи.

Сите пари отидоа во фондацијата „Make-A-Wish“, која им помага на болните деца, а купувачот беше само Идан Офер, најбогатиот човек во Израел.

„Нема ништо подобро од тоа да им помогнете на децата и да ставите насмевка на лицето“, рече своевремено Кристијано.