Трагедија во Москва: Тинејџер од шести кат паднал врз аргентински навивачи

822

Трагедија се случила вчера во Москва на третиот ден од СП, кога тинејџер паднал од балкон на зграда од шестиот кат по што загинал на лице место. Како што јавија руските медиуми, највесројатно станува збор за Исланѓанец кој при падот повредил двајца аргентински навивачи кои се здобиле со полесни повреди.

Несреќниот тинејџер починал на лице место, а засега се работи и на откривање на причините за падот. Инаку, навивачите кои во тоа време се наоѓале на улица биле шокирани откако врз нив паднало младото момче. Несреќата се случила кратко по натпреварот Аргентина – Исланд кој заврши со резултат 1-1.