Предизвик: Можете ли да скокнете колку Роналдо за 1.000 фунти? (ВИДЕО)

207

Кристијано Роналдо го има највискиот измерен скок во фудбалот од 2,65 метри. На Португалецот ова му успеа кога го носеше дресот на Реал Мадрид и тоа на еден натпревар против Леванте, кога ја зафати топката со глава на оваа висина.

„Ф2 Фристајлерс“ направија предизвик во Лондон за обичните луѓе на улица, да видат дали некој може да го повтори скокот на Роналдо и ударот со глава, а како награда ќе добијат 1.000 фунти. Еве ги обидите на обичните луѓе, а му успеа само на еден.