Топ 5 машки парфеми за лето 2018

3058

Доаѓањето на летото означува и промена на вашиот парфем. Летните лесни и освежителни мириси ќе ве задржат во духот на топлото сонце, песочните плажи и дефинитивно ќе ви го кренат расположението.

Затоа можеби е време да одберете некоја полесна нота за ова лето.

Во продолжение, најдобрите предлози на машки парфеми за лето 2018та:

Prada – Luna Rossa Black

Последниот лансиран машки парфем од познатиот бренд Prada е совршен за летните ноќи.

Неговиот луксузен и енергичен мирис со додатоци на бергамот и анџелика ќе направи да мирисате неодоливо цело лето.

najdobrite_maski_parfemi_za_ova_leto_02.jpg

Burberry – Mr Burberry Indigo

Најновата едиција на Burberry со мирис на црна рибизла, лимоново масло и рузмарин e совршен летен избор за секој маж.

najdobrite_maski_parfemi_za_ova_leto_03.jpg

Giorgio Armani – Acqua Di Gio Absolu

Новата верзија на оригиналниот Acqua Di Gio од 1996-та година носи класичен „дрвен“ мирис со додаток на овошје.

Овој навистина мажествен мирис е склопен во одлично пакување кое дефинитвно ќе биде фаворит ова лето.

najdobrite_maski_parfemi_za_ova_leto_04.jpg

Chanel – Bleu de Chane

Првата варијанта на овој парфем излегува во 2010-та година, следејќи ја понова верзија во 2015-та. Сега Шанел го претставува новиот и подобрен машки парфем со дрвена арома помешана со додатоци од цитрус, кедар и сандаловина.

najdobrite_maski_parfemi_za_ova_leto_05.jpg

Dolce & Gabbana – Light Blue Italian Zest Pour Homme

Новата лимитирана верзија на овој одличен парфем ќе ве натера да се почувствувате како да сте на Медитеранот, со коктел на освежителни мириси како грејпфрут, мандарина и рузмарин.

najdobrite_maski_parfemi_za_ova_leto_06.jpg