Почетна тагови вашингтонвизардс

таг: вашингтонвизардс

NBA со Димитар Младеновски-Волшебен дуел во Далас (ВИДЕО)

Одличен и возбудлив меч се одигра синоќа во "Американ Ерлајнс" центарот. По фуризоната последната четвртина домаќинот Далас го скрши отпорот на еден од најжешките...

NBA со Димитар Младеновски-4 возбудливи мечеви (ВИДЕО)

Целосна анализа на синоќешните NBA натпревари. Во дербите на вечерта, Денвер Нагетс ја победи Филаделфија 76ерс - лидерот од Исочната конференција. "Нагетси" го одбранија...

NBA со Димитар Младеновски-Историска партија на Вестбрук (ВИДЕО)

Извонреден настап на Расел Вестбрук. Вашингтон го одбрани домашниот терен победувајќи ги гостите од Индијана. “Рас” оствари трипл-дабл сочинет од 35 поени, 21 асистенција...

NBA со Димитар Младеновски-Бурна кошаркарска ноќ (ВИДЕО)

Синоќешната богата NBA програма содржеше 10 интересни натпревари.Најпрво, Бруклин ја продолжи својата победничка серија победувајќи на гости против Индијана во "Бенкерс Лајф филдхаус" со...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Историска вечер во најсилната лига (ВИДЕО)

Синоќа, за прв пат во богатата историја на NBA, дури 5 играчи остварија трипл-дабл учинок во иста ноќ. Го издвојуваме дуелот помеѓу Милвоки Бакс...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
19.8 ° C
20.1 °
19.8 °
88 %
0.5kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО