Почетна тагови ујп

таг: ујп

РОКОТ ИСТЕКУВА УТРЕ: Проверете ги вашите даночни пријави

Само уште до утре имаат рок граѓаните да ги потврдат или да ги коригираат годишните даночни пријави. Ако тоа не го сторат до 31...

Видео: Започнува мерката поврат на ДДВ за граѓаните – УЈП објасни...

Од 1 јули започнува мерката поврат на 15 отсто од платен ДДВ кај граѓаните, објави денеска УЈП на прес-конференција. Секој граѓанин ќе може да побара...

УЈП РАСПРОДАВА: Автомобили за 1.100 евра, ниви за 1.500 евра и...

Управата за јавни приходи продава движни и недвижни предмети запленети по основ на ненаплатени даночни долгови на јавна аукција што ќе се одржи на...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО