Почетна тагови тома здравковиќ

таг: тома здравковиќ

29 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ГОЛЕМИОТ БОЕМ ТОМА Здравковиќ! Неговото ПОСЛЕДНО...

Почина сакан, сиромашен и славен. Вчера се одбележува 29-годишнината од смртта на легендарниот пејач и голем боем Тома Здравковиќ. По овој повод, семејството, пријателите, како...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО