Почетна тагови супер марио

таг: супер марио

“Супер Марио” на чекор до Мадрид (ФОТО + ВИДЕО)

Хрватскиот репрезентативец, Марио Хезоња направи сериозен и јасен чекор за неговата иднина. Откако и официјално се раздели од својот довчерашен клуб (УНИКС Казан), популарниот "Супер...

Реал Мадрид “во лов” на поранешниот играч на Барселона

Еден од најдобите хрватски кошаркари (најверојатно) пристигнува во Мадрид. Огромна е веројатноста, Марио Хезоња да се приклучи на "кралскиот клуб". 203 цм. високото крило претставува...

Балотели се враќа во Италија

Тимот на Монца се пласира во Сериа А за прв пат во нивнотата 110 годишна историја. Силвио Берлускони (кој е прва фигура на клубот) најави...

Најлоште дечки во фудбалот денес (ВИДЕО)

Како и во секој спорт, неизбежно и во фудбалот имаме жестоки момци. Непоштедната борба за секоја топка како и непресушната желба за победа понекогаш ја...

Балотели ја заврши сезоната со 5 голови на еден натпревар (ВИДЕО)

Адана Демирспор ја завршува сезоната со убедлива победа од 7:0 над предпоследно пласираниот Гoзтепе. И покрај тоа што завршија на деветата позиција последниот натпревар беше...

НЕКОЈ ПЛАТИЛ 114.000 ДОЛАРИ ЗА ВИДЕО ИГРА

Неотворена Супер Марио видео игра била продадена за рекордни 114.000 долари. Анонимен купувач понудил рекордни 114.000 американски долари за ретка, неотворена копија од класичната видео...

На денешен ден: Кога се чинеше дека цела индустрија ќе пропадне,...

Кон средината на минатиот век дојде до брз развој на компјутерската технологија, а истата на почетокот на 70-тите произведе сосема нова индустрија која денес...

Копија од оригиналната игра Супер Марио Брос е продадена за 100.115...

Оригиналната копија од дисктетата од култната игра Супер Марио Брос е продадена на аукција за 100.150 долари, што ја прави најскапата игра...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО