Почетна тагови Стефон Марбери

таг: Стефон Марбери

Ретро NBA-Мајкл Џордан како во старите добри времиња (ВИДЕО)

Ноќта помеѓу 15 и 16 Февруари 2002 година, Мајкл Џордан и Вашингтон Визардс допатуваа во Аризона на дуел со Феникс Санс. Натпреварот беше неизвесен до...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Плејмејкер како од видео игра (ВИДЕО)

Веќе пишувавме за интересната и специфична приказна на Стефон Марбери. https://www.mkvesti.mk/nba-kolumna-na-dimitar-mladenovski-prikaznata-na-stefon-marberi-video/ Денес се потсетуваме на една од најдобрите сезони на "Старбери" во лигата. Во сезоната 2000-2001, Марбери...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Животот на Eди Кари “baby Shaq” (ВИДЕО)

Ентони "Еди" Кари Јуниор, ја поседува една од најинтересните и најтурбулентните кошаркарски (како и животни) приказни. Избран како висок 4-ти пик на драфтот 2001-та...

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Подзаборавените” суперѕвезди (ВИДЕО)

Голем број на NBA ѕвезди кој во својот играчки зенит важеа за голем фактор во најсилната лига, денес не се коментираат. За жал, една цела...

Ретро NBA-Приказната на Стефон Марбери (ВИДЕО)

Во оваа прилика пишуваме за еден од најинтересните кошаркарски патишта, на еден од најдобрите, најатрактивните и најконтроверзните плејмејкери кој се појавиле од легендарниот Њу...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО