Почетна тагови статуа

таг: статуа

Игор Џамбазов дочека дедо му Петре Прличко „новокомпонираните скопјанки“ наместо како...

Игор Џамбазов ја живее својата втора младост. Македонскиот актер, водител и шоумен, откако „одблизу ја запозна“ планинарката Илина Арсова, доживува тотална реинкарнација на животот...

ЧУДО ЗА КОЕ ЦЕЛ СВЕТ ЗБОРУВА: НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА ОД СТАТУА НА...

На снимаката која е снимена во јуни и која набрзо стана вирална, се гледа статуата на Исус Христос на која тој е прикажан со...

Откриена најголемата статуа на светот: Висока е колку четири Кипа на...

Статуата на единството, која денес свечено била откриена во Гуџарат, на западот на Индија, е најголема на светот, а посветена му е на човекот...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО