Почетна тагови Сони

таг: Сони

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Трагичната приказна на Сони Листон (ВИДЕО)

Чарлс Ел "Сони" Листон. Име кое е вбројувано помеѓу најдобрите 10 "тешкаши" на сите времиња. Неговата животна приказна е како измислена за на филмска лента....
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО