Почетна тагови солун

таг: солун

Каде одат Грците на одмор А НИЕ НЕ ГИ ЗНАЕМЕ ТИЕ...

Баш им е гајлена Грците, морето им е пред нивната куќа, така што не мора да одат никаде! Точно, за многумина кои живеат во...

Се запали авион со 164 патници над Солун

Поради пожар во пилотската кабина, авион на компанијата „Рајанер“ вчера принудно слетал на аеродромот во Солун, а сите 164 лица, патници и членови на...

Суфлаки на Халкидики и на Лефкада не е исто јадење: Ова...

И Грците често знаат да се збунат. Со оглед на тоа дека голем број од туристите летуваат во областа на северна Грција тогаш треба...

Секоја година иста приказна – Македонци на шопинг во Солун, стартуваат...

Традицијата за шопиг во Солун во јануари и февруари продолжува и годинава. Попустите стартуваaт на 14 јануари и ќе траат до 28 февруари годинава, Македонските...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО