Почетна тагови шутка

таг: шутка

Боки 13 сликан во Шутка по кратки панталони (ФОТО)

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец. На фотографијата која ја...

Погледнете како изгледаат „хашките“ ќелии каде е сместен Боки 13

Хашките соби имаат поголема светлина за разлика од обичните на приземјето и поубави душеци. Поради безбедносни и здравствени причини притворениот Бојан Јовановски, познат како Боки...

Поради безбедносни причини, Боки 13 сместен во хашкото одделение во Шуто...

Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, вчера беше приведен на граничниот премин Богородица. Тој е првоосомничен во најновата истрага на Јавното обвинителство...

Најнови информации: Боки и Кичеец однесени во Шутка, Јанева во оставка...

Триесетдневен притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милевски, како осомничени за изнудување пари, одземен мобилен телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева, како и претреси...

Јане Ченто се збогува со „Шутка“

Јане Ченто се обрати до јавноста преку неговата сестра. Тој се збогува со затворот „Шутка“ и порача дека и од Идризово ќе се бори...

Управата за извршување санкции со нови детали за инцидентите во затворот...

Управата за извршување санкции десетина дена по инцидентот којшто се случи во Истражниот затвор Скопје, во кој учествуваа и поранешните министри Миле...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО