Почетна тагови шек

таг: шек

NBA-Шек стана “бесмртен” во Орландо

Орландо Меџик го повлече дресот на својата прва и (буквално) најголема ѕвезда. Шекил O’Нил синоќа доби посебна чест станувајќи...

Ретро NBA-Коби Брајант против Мајкл Џордан во “градот на ангелите” (ВИДЕО)

На денешен ден се случи долго посакуваниот дуел. На 14 Февруари 2003 година, Мајкл Џордан со својот Вашингтон Визардс гостуваше кај Коби Брајант и Лос...

NBA-Ентони Дејвис експлодира во престолнината (ВИДЕО)

На синоќешниот натпревар помеѓу Вашингтон Визардс и Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис пружи партија за паметење. Еден од најдобрите центри во NBA, постигна 55 поени...

NBA-Мајами Хит во ретро издание на својата годишнина (ВИДЕО)

Продолжува трендот на враќање на "ретро"изгледот. Најнов тим кој реши да ги врати во употреба дресовите од минатото е тимот на Мајами Хит. Тимот од Флорида,...

NBA-“КЕТ” со рекорд на Минесота (ВИДЕО)

Младиот центар на Минесота, Карл Ентони Таунс во синоќешниот меч имаше историско достигнување. На гостувањето во Сан Антонио, "КЕТ" постигна 60 поени што претставува нов...

NBA-Шек проговори српски во чест на Јокич (ВИДЕО)

Кошаркарите на Денвер изедначија на 1-1 во плејоф серијата, откако го совладаа Портланд со 128-109. Домашниот тим до триумфот дојде најмногу благодарение на Никола...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Шек со рекорд на својот роденден (ВИДЕО)

За ликот и делото на Шекил Рашан О’Нил, е премалку да се напише една колумна.За него може да се напише цела книга. Без никаква дилема,...

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Магичниот Шек” (ВИДЕО)

Секојдневно во комуникација со мои пријатели, дебатираме за кошаркарските почетоци на големите имиња. Меѓу најголемите (буквално) е името на Шекил О'Нил. Оние кои имале...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО