Почетна тагови раселвестбрук

таг: раселвестбрук

NBA со Димитар Младеновски-4 возбудливи мечеви (ВИДЕО)

Целосна анализа на синоќешните NBA натпревари. Во дербите на вечерта, Денвер Нагетс ја победи Филаделфија 76ерс - лидерот од Исочната конференција. "Нагетси" го одбранија...

NBA со Димитар Младеновски-Историска партија на Вестбрук (ВИДЕО)

Извонреден настап на Расел Вестбрук. Вашингтон го одбрани домашниот терен победувајќи ги гостите од Индијана. “Рас” оствари трипл-дабл сочинет од 35 поени, 21 асистенција...

NBA со Димитар Младеновски-Бурна кошаркарска ноќ (ВИДЕО)

Синоќешната богата NBA програма содржеше 10 интересни натпревари.Најпрво, Бруклин ја продолжи својата победничка серија победувајќи на гости против Индијана во "Бенкерс Лајф филдхаус" со...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Историска вечер во најсилната лига (ВИДЕО)

Синоќа, за прв пат во богатата историја на NBA, дури 5 играчи остварија трипл-дабл учинок во иста ноќ. Го издвојуваме дуелот помеѓу Милвоки Бакс...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Лејкерси во криза (ВИДЕО)

Продолжува кризата на Лос Анџелес Лејкерс. Актуелниот шампион го претрпе третиот пораз по ред. По поразот од Бруклин и Мајами во нивниот "Стејплс центар"...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
light intensity drizzle
5 ° C
5 °
5 °
93 %
1.5kmh
90 %
Sat
8 °
Sun
12 °
Mon
14 °
Tue
14 °
Wed
17 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО