Почетна тагови пресуда

таг: пресуда

Златна зора е прогласена за криминална организација, Атина е под опсада:...

Причина за протестите во Атина е пресудата за популарната политичка групација, екстремно десничарската "Златна зора", која атинскиот суд утрово ја прогласил за криминална. "Златна зора",...

Словенката која си ја отсече шаката заради измама, осудена на две...

Во Словенија денеска и беше изречена пресуда на 22-годишната Јулија Адлешиќ, која е обвинета за намерно отсекување на шаката поради пари од осигурувањето. Обвинението...

Стигна казната за Ангела: 19 години затвор поради свирепото убиство на...

Ангела Ѓорѓиевска денес доби 19 години затворска казна поради соучешништво во свирепото убиство на Пинета Пино Секондо. Судијката Ленка Давитковска ја прогласи за виновна за помагање...

Апелација ја укина ослободителната пресуда за Латас за “Тревник”, ќе му...

Апелациониот суд ја укина ослободителната пресуда за Драган Павловиќ Латас, на кој му се судеше за случајот “Тревник” на СЈО. Од Апелација за “Фокус” ја...

Боки ја нарече пресудата политичка, парите од „Рекет“ рече дека се...

Јовановски останува во притвор, додека Јанева правосилноста на пресудата ќе ја чека дома Бојан Јовановски – Боки 13 останува во притвор во затворот во Шуто...

Димитриеска: Моите укажувања за неправилното и незаконско постапување се покажаа како...

Своевремено информирав за неправилностите при постапувањето во Министерството за финансии, опструкциите кон моето работење, непочитувањето на моите права како дополнителен заменик министер за финансии,...

Активистката Моника Ристеска осудена на една година затвор

Активистката за легализирање на марихуаната, Моника Ристеска, е осудена на една година затвор. Таа е осудена за неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

По точно една година стигна осудителната пресуда од по 19 години...

Судбината сакаше баш денеска на една година од убиството , до мене како негов адвокат да стигне и осудителната пресуда од по 19 години...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО