ВИДЕО: Ништо не остана од камионите кои изгореа во скопски Бутел

346

Четири камиони паркирани на плац во Бител изгореа целосно, доцна синоќа. Пожарникарите го гасеa огромниот пожар со седум возила. Другите шлепери кои биле паркирани не се зафатени.

„Интервенција на паркинг за камиони во Бутел. Запалени 4 товарни возила марка Волво. Брза и навремена интервенција спречи палење на повеќе паркирани камиони и прилолки, изјавија синоќа од Противпожарната бригада во Скопје.

Сител објави на фејсбук и видео од пожарот