Почетна тагови нбаколумна

таг: нбаколумна

NBA со Димитар Младеновски-Поентерска експлозија во Бостон (ВИДЕО)

Вистинска поентерска експлозија на мечот во "Ти-Ди" гарден. Регуларниот дел од натпреварот не беше доволен да се реши победникот. По дополнителни 5 минути игра,...

NBA со Димитар Младеновски-Богата кошаркарска вечер (ВИДЕО)

Уште една интересна NBA вечер со богата кошаркарска програма од 10 одиграни натпревари. Портланд Треил Блејзерс веднаш се рехабилитира по поразот од Милвоки, само еден...

NBA со Димитар Младеновски-Јута руши рекорди (ВИДЕО)

Тимот на Јута Џез продолжува да реди победи и да руши рекорди. Синоќешниот триумф над Чикаго (113-106) е рекорден 21 по ред на домашен...

NBA со Димитар Младеновски-Нов лидер на Истокот (ВИДЕО)

Тимот на Денвер Нагетс сериозно се засили за време на трансфер периодот. Доведувањето на Ерон Гордон и Џавејл Мек Ги беше одличен потег на...

NBA со Димитар Младеновски-4 возбудливи мечеви (ВИДЕО)

Целосна анализа на синоќешните NBA натпревари. Во дербите на вечерта, Денвер Нагетс ја победи Филаделфија 76ерс - лидерот од Исочната конференција. "Нагетси" го одбранија...

NBA со Димитар Младеновски-Историска партија на Вестбрук (ВИДЕО)

Извонреден настап на Расел Вестбрук. Вашингтон го одбрани домашниот терен победувајќи ги гостите од Индијана. “Рас” оствари трипл-дабл сочинет од 35 поени, 21 асистенција...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Шампионот ангажира ѕвер во рекетот

Актуелниот шампион, Лос Анџелес Лејкерс, веќе подолг период се сметаше како главен фаворит за ангажирање на центарот Андре Драмонд. Во текот на денешниот ден...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Легендарните 55 во “Медисон Сквер Гарден” (ВИДЕО)

Сезоната 1994-1995 беше многу интересна и необична за Чикаго Булс. За прв пат настапуваа во нова арена (Јунајтед центар) и втора година по ред,...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Каков татко таков син

Ноќеска официјално беше затворен преодниот рок во NBA. Бевме сведоци на огромен број на размени помеѓу тимовите. Една од најинтересните претставува преминувањето на младиот...

NBA со Димитар Младеновски-Tрејд треска во NBA

Вистинска експлозија од трансфери на играчи се случува во моментов. Најсилната копаркарска лига во Светот ке има еден поинаков изглед. Што знаеме до сега за...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
63 %
1.4kmh
0 %
Tue
16 °
Wed
10 °
Thu
13 °
Fri
14 °
Sat
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО