Почетна тагови нагетс

таг: нагетс

NBA-Денвер и Вашингтон разменија 4 играчи

Трампа помеѓу Вашингтон Визардс и Денвер Нагетс. Тимот од главниот град следното првенство ќе може да смета на одличиот дефанзивен ветеран Вил Бартон како и...

NBA-Мизеријата на Бруклин нема крај (ВИДЕО)

Синоќа во Денвер, се судрија домашните "нагетси" и гостите од Бруклин. Предводени од актуелниот MVP, Никола Јокич, Денвер стигна до висок и убедлив триумф од...

NBA-Лејкерси смрзнати во Колорадо (ВИДЕО)

Денвер Нагетс го пречека Лос Анџелес Лејкерс и му испрати силна порака. Во дуелот помеѓу шестопласираниот и седмопласираниот тим на Западот, домаќините го разнесоа...

NBA со Димитар Младеновски-Нов лидер на Истокот (ВИДЕО)

Тимот на Денвер Нагетс сериозно се засили за време на трансфер периодот. Доведувањето на Ерон Гордон и Џавејл Мек Ги беше одличен потег на...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО