Почетна тагови мораеш

таг: мораеш

Емотивно збогување на Мораеш со Вардар: Ви благодарам за сѐ, никогаш...

Рожерио Мораеш Фереира ја заврши тригодишната приказна со скопски Вардар. Бразилецот преминува во редовите на унгарски Веспрем. Мораеш не присуствуваше на прославата со која беа...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО