Почетна тагови милијардер

таг: милијардер

Милијардер има намера да купи 15 % од планетата земја за...

Минатиот месец, кога повеќе од една милијарда долари беа донирани за реставрација на катедралата Нотр Дам, многумина прашуваа зошто таквите големи суми пари не...

Еден работен час на Илон Маск вреди неверојатни 900.000 долари

Еден работен час на милијардерот и иноватор Илон Маск чини неверојатни 900.000 долари. Тоа го пресметале експерти кои во предвид ја земале неговата просечна...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО