Почетна тагови маски

таг: маски

Нов изум: Ракомет со маски во Шпанија, учествуваше и Дарко Димитриевски

Во Шпанија нов изум. Ракометен натпревар со маски за актерите на теренот. Учествуваше и македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски. Тимот на Синфин Сантандер, каде што настапува...

Нудисти да носат маски! Познатото француско одморалиште стана жариште на Ковид-19

Нудистичко одморалиште на медитеранскиот брег на Франција бележи пораст на бројот на заразени со коронавирус, па на нудистите им се препорачува да носат маски...

Шведскиот водечки епидемиолог не ја поддржува главната заштита од коронавирусот

Водечкиот шведски епидемиолог Андерс Тегнел и понатаму одбива да ги препорача заштитните маски и предупредува дека е “многу опасно” луѓето да се потпираат на...

Луда забава и никаква дистанца на Градиште! Дали Охрид ќе стане...

На видеото објавено на Фејсбук може да се види дека никој од присутните на забавата не носи маска, а не се почитува ни правилото...

НИКОГАШ НЕМА ДА ИМ НАРЕДАМ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ДА НОСАТ МАСКА, ВЕЛИ...

Доналд Трамп вети дека никогаш нема да им нареди на Американците да носат маска за да се спречи ширењето на коронавирусот. Неговите коментари уследија откако...

Хрватска добива маски кои го елиминираат вирусот, цената ги изненади сите

Од наредната недела Хрватска ќе добие маски кои го елиминираат вирусот, за тамошните медиуми информира Ана Солдо, претседателка на Хрватската лекарска комора. Станува збор за...

СЗО: Здравите да не носат маски, штетни се

Здравите луѓе да не носат маски, повторно апелираат од Светската здравствена организација, нагласувајќи дека тие се потребни само за оние кои се заразени со...

Научници од Израел создадоа заштитна маска која го уништува корона вирусот

Научници од Универзитетот Технион во Хаифа, Израел, соопштија дека создале заштитна маска за лице, за повеќекратна употреба, што може да го уништи корона вирусот...

СЗО ја промени својата позиција за заштитните маски

Препорака наместо скептицизам: Светската здравствена организација ги ажурира своите упатства за носење заштитни маски во борбата против ширењето на коронавирусот. Светската здравствена организација (СЗО)  им...

Јапонците откриле како да се носат заштитините маски на високите летни...

Додека сите во светот размислуваат за летување, Јапонците размислуваат за летото. Во лето, таму е топло (над 35 степени Целзиусови) и влажно (90%), особено...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО