Почетна тагови македонска каменица

таг: македонска каменица

Еколошка катастрофа во М. Каменица: Вака изгледа излевањето на јаловината од...

Се излеа јаловина од рудникот Саса, со што е предизвикана еколошка катастрофа во Македонска Каменица. Вака изгледа ефектот што го предизвика излевањето на јаловината. Пред повеќе...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО