Почетна тагови лукашенко

таг: лукашенко

Путин и Лукашенко во Сочи: Воопшто не е потребен превод, говорот...

„Говорот на телото на двајцата лидери открива далеку повеќе од рускиот јазик“, напиша познатиот шведски дипломат Карл Билд на „Твитер“, коментирајќи ги разговорите на...

Лукашенко како Гадафи: Го врати целото злато од странските банки во...

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, смета дека е стратешки исправна одлуката сите резерви на злато од странство да се вратат назад во Белорусија! Браво за...

Синот на Лукашенко има 15 години и веќе е стpaв и...

Младиот Николај е снимен како ги надлетува демонстрантите со хеликоптер, облечен во тактичка униформа на белоруските воени сили, како елитен командос. Кога имал само 5...

Бегаат како глувци: Лукашенко од хеликоптер гледа како демонстрантите си заминуваат...

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко кој во својата резиденција пристигна вооружен со автоматска пушка, нешто подоцна демонстрантите кои пристигнаа пред неговата резиденција ги нарече...

По наредба на Лукашенко баталјон со балистички ракети испратен до границите

По наредба на Лукашенко, била испратена војска до границите на Белорусија со Литванија и Полска. Министерот за одбрана издаде наредба. Имено, белорускиот министер за одбрана...

Горбачов: Еве каде погреши Лукашенко

Поранешниот претседател на Советскиот Сојуз, Михаил Горбачов, оценил дека претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, многу доцна побарал поддршка од работниците во претпријатијата во земјата. "Лукашенко...

Диктаторот е изгледа готов: Лукашенко во иста позиција како Чаушеску- работниците...

Александер Лукашенко, белорускиот претседател со 26 годишен стаж, кој се нарекува последниот европски диктатор, минува низ тешки денови. Многумина му предвидуваат сличен крај како...

Масовни антивладини протести во Белорусија, дали ќе падне Лукашенко?

Белорускиот претседател Александар Лукашенко ги отфрли повиците за одржување нови претседателски избори во Белорусија, наспроти протестот на илјадници демонтранти кои во Минск излегоа на...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО