Почетна тагови Луизијана

таг: Луизијана

NBA колумна на Димитар Младеновски-Убиствениот Пеџа Стојакович

Приказната за еден од најубиствените шутери во досегашната кошаркарска историја, Предраг “Пеџа” Стојакович. Роден на 9-ти Јуни 1977 година, своите кошаркарски почетоци ги прави во...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Контроверзниот Џеј-Ар Смит

Eрл Џозеф “Џej-Aр” Смит, роден на 9-ти Септември 1985 година во Фрихолд Бороу, Њу Џерси. Израснат е во Кларксбург - Милстоун Тауншип, Њу Џерси...

NBA-Јанис со 50 поени за 30 минути (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме дуелот помеѓу Милвоки Бакс и Њу Орлеанс Пеликанс. Поранешниот шампион го пречека младиот тим од Луизијана кој настапи без...

NBA-Кливленд во победничка серија, Лилард со тимски рекорд (ВИДЕО)

Кливленд продолжува со одлична игра. Кавалирс ја пречекаа Јута Џез и победија во четвртиот натпревар едно по друго, со убедливи 122-99. Шест играчи имаа двоцифрен број...

NBA-Поентерска експлозија на Девин Букер (ВИДЕО)

Феникс се судри со Њу Орлеанс, а Девин Букер приреди вистинско поентерско шоу. Младиот бек постигна 58 поени (со одличен процент на реализација од 60%)...

NBA-Нов лидер на Западот (ВИДЕО)

Синоќешната NBA програма сочинуваше 4 натпревари. Мемфис Гризлис го пречека Милвоки Бакс. Крајниот епилог ги изненади сите. Во натпревар на кој се очекуваше крајна неизвесност, младите...

NBA-Чикаго го запре најсилниот тим во лигата, шампионот прегазен во Њу...

Најинтересното од синоќешната NBA програма. Чикаго Булс го запра најдобриот тим во лигата. "Биковите" ја прекинаа триумфалната серија на "Селтикси" (кој имаа 9 победи по ред)...

NBA-Интересна кошаркарска ноќ (ВИДЕО)

Ви го пренесуваме најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Далас гостуваше во главниот град, а Вашингтон одигра одлично и заслужено дојде до победата (113:105). Кајл Кузма...

NBA-Пеликианите ја освоија Аризона (ВИДЕО)

Тимот на Њу Орлеанс Пеликанс синоќа покажа дека пласманот во плејофот не никаква случајност. На гостувањето против првопласираниот тим во лигата - Феникс Санс, младиот...

NBA-Јастребите и пеликаните летнаа кон плејофот

Тимовите на Атланта Хоукс и Њу Орлеанс Пеликанс се последните патници во плејофот. "Јастребите" на гостински терен го поразија Кливленд (107:101) и со тоа закажаа...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО