Почетна тагови лига на нации

таг: лига на нации

Македонија – Грузија, во натпревар за првото место во групата од...

Македонската репрезентација вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје против Грузија го игра четвртиот натпревар од новата сезона во Ц...

Виси бараж-финалето на Македонија во ноември? Се бара да се прекине...

Последните четири места за Европското првенство догодина низ Европа ќе се решаваат во четирите бараж-финалиња од плејофот во Лигата на нации на 12 ноември,...

Стартуваше „операцијата Косово“: Пандев и другарите почнаа да ја коваат тактиката...

Македонската фудбалска репрезентација некомплетна вчера ги почна подготовките за долго очекуваниот и историски меч со Косово во четврток на Националната Арена „Тодор Проески“ во...

Пандев: Свесни сме дека не сме 100% подготвени, но максимумот за...

Македонија пред уште еден предизвик во новото издание во Лигата на нации. Овој пат и со капитенот Горан Пандев кој се очекува да стартува...

(ВИДЕО) Нова „експлозија“ од Роналдо: Со хет-трик во „пет до дванаесет“...

Кој ако не тој- Кристијано Роналдо блеска додека најголем дел од фудбалерите веќе се на одмор. Капитенот на Португалија ја одведе својата селекција во...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО