Почетна тагови лига европа

таг: лига европа

“Матадорот” се враќа во Италија

Едисон Кавани на крајот од сезоната ќе го напушти “Олд Трафорд”. На уругваецот му истекува актуелниот договор со “црвените ѓаволи” а повеќе од сигурно е...

Ждрепка Лига Европа: Елмас против Велковски во група Ф

Се одржа дрепката за Лига Европа, а во неа Елмас и Велковски се паднаа во иста група. Група А: Рома, Јанг Бојс, Клуж, ЦСКА Софија Група...

Мурињо ќе се врати во Скопје ако Шкендија го елиминира Ботошани

Екипата на Шкендија доби голем мотив плус зошто да го елиминира Ботошани во второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Европската куќа на фудбалот денес ги одреди можните парови...

Лига Европа: Шеста титула за Севилја или прва за Интер

Фудбалерите на Севилја и Интер вечерва во Келн ќе се борат за пехарот во Лига Европа. Севилја е најтрофејниот клуб во ова натпреварување, вечерва...

Голем удар за Милан: Росонерите исфрлени од Европа!

Пред неколку минути УЕФА потврди дека за Милан нема да има и официјално место во Лига Европа следната сезона. Тоа УЕФА го потврди денеска, дека...

Шок во Италија: Милан не сака да игра во Лига Европа

И покрај обезбеденото место за настап во Лигата на Европа следната сезона, Милан не сака да биде дел од европското натпреварување. Како што пренесуваат...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО