Ждрепка Лига Европа: Елмас против Велковски во група Ф

116

Се одржа дрепката за Лига Европа, а во неа Елмас и Велковски се паднаа во иста група.

Група А: Рома, Јанг Бојс, Клуж, ЦСКА Софија
Група Б: Арсенал, Рапид Виена, Молде, Дандалк
Група Ц: Баер Леверкузен, Славија Прага, Хапоел Бер Шива, Ница
Група Д: Бенфика, Стандард, Ренџерс, Лех
Група Е: ПСВ Ајндховен, ПАОК, Гранда, Омонија
Група Ф: Наполи, Сосиедад, АЗ Алкмар, Риека
Група Г: Брага, Лестер, АЕК Атина, Зорја
Група Х: Селтик, Спарта Прага, Милан, Лил
Група И: Виљареал, Карабах, Макаби Тел Авив, Сиваспор
Група Ј: Тотенхем, Лудогорец, ЛАСК Линц, Антверпен
Група К: ЦСКА Москва, Динамо Загреб, Феенорд, Волфсбергер
Група Л: Гент, Црвена звезда, Хофенхајм, Слован Либерец.