Почетна тагови лидс

таг: лидс

Филипс официјално пристигна кај “граѓаните”

Манчестер Сити го претстави новото засилување. Станува збор за англискиот репрезентативец Калвин Филипс кој пристигна од Лидс. Играчот од средниот ред ќе се пресели во...

Пепе го нокаутираше Алиоски и доби директен црвен (ВИДЕО)

Фудбалерот на Арсенал, Николас Пепе доби директен црвен картон откако со глава го нокаутираше македонскиот интернационалец Џани Алиоски. Резултатот на мечот се уште е...

„Алиоски е нашиот „шоумен“ во тимот, за чудесиите сигурно и соседите...

Екипата на Лидс Јунајтед се подготвува за новата сезона во Чемпионшиплигата, а клубот организираше неколку фудбалери да даваат одговори на прашања на фановите. Еден од нив беше Патрик Бамфорд,...

ВИДЕО: Лидс го победи Свонси – Алиоски со двојна асистенција

Синоќа се играше ново коло од англиската лига Чемпионшип. Лидс Јунајтед во кој настапува нашиот Езџан Алиоски успеа да...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО