Пепе го нокаутираше Алиоски и доби директен црвен (ВИДЕО)

203

Фудбалерот на Арсенал, Николас Пепе доби директен црвен картон откако со глава го нокаутираше македонскиот интернационалец Џани Алиоски. Резултатот на мечот се уште е оној почетниот, но во последните 40. минути избраниците на Марсело Биелса ќе имаат одлична шанса да стигнат до трите бода.