Почетна тагови летечки автомобил

таг: летечки автомобил

Турција успешно го тестираше првиот летечки автомобил “Cezeri”

Првото автономно летечко возило од Турција, наречено "Cezeri", било успешно тестирано во Истанбул, соопштил произведувачот на тоа возило, компанијата "Baykar", јавува агенцијата "Anadolu". За дизајнот...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО