Почетна тагови легенди

таг: легенди

NBA-Ален Ајверсон и Лери Браун поседуваат ретко видена приказна (ВИДЕО)

Можеби најважната компонента во тимскиот успех е релацијата помеѓу главниот тренер и главниот играч на тимот. Една од најинтересните NBA приказни е релацијата помеѓу Ален...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Кога “браќата” ќе завојуваат еден против друг...

Кога станува збор за NBA легендите, неизбежни се две имиња кој без никаков сомнеж ја одбележаа крилната позиција на 90-тите години. Скоти Пипен и...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Историско ривалство (ВИДЕО)

Уште поодамна пишувавме за еден од најуспешните (и најатрактивни) боксери на сите времиња - Рој Џонс Јуниор. https://www.mkvesti.mk/boks-korner-so-dimitar-mladenovski-roy-jones-jr-superman-video/ Овој пат (освен за него) обрнуваме внимание на...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
4.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО